Jihoafrická republika


jihoafrická republika
Navigace - Jihoafrická republika
Dovolená Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika  

      --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
      -->Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

Jihoafrická republika - Dopravní předpisy

Jižní Afrika má hustou síť prvotřídních silnic a dálnic, na kterých se jezdí vlevo. Pokud chcete řídit musíte mít u sebe platný řidičský průkaz s fotografií a podpise a to v angličtině. Pokud ho nemáte bude od Vás požadovám mezinárodní řidičský průkaz.
Existuje zde 270 000 km silnic, z toho 103 000 km je asfaltových, 6 000 km dálnic a 803 km silnic s poplatky. Placené silnice jsou poměrně časté a je dobré mít po ruce vždy dostatek drobných. Silnice jsou opravdu kvalitní a široké, protože v dobách apartheidu bylo nutné rychle a bezpečně přepravovat armádu s vybavením, což vyžadovalo velice kvalitní vozovky. Hlavní zdejší silniční pravidlo je takzvané „four way stop“(4 stop). Na křižovatce označené touto značkou musí zastavit všechna vozidla a přednost má ten, který zastavil jako první. Maximální povolená rychlost na dálnicích je 120 km/h, mimo dálnici 100 km/h a v obydlených oblastech 60 km/h, v národních parcích se jezdí obvykle kolem 50 km/h. Silniční značení je velmi přehledné. Na cestách je dostatečné množství benzínových čerpadel, která jsou otevřena 24 hodin denně a nejsou samoobslužné. Dejte si však při řízení auta pozor, protože JAR má hrůzně velkou nehodovost. Každoročně umírá a silnicích kolem 10 000 lidí. Řízení pod vlivem alkoholu se považuje za vážný prohřešek a přísně se trestá. Povolená míra alkoholu je 0,05%.
Při jízdě automobilem jsou povinné bezpečnostní pásy.
Automobilová asociace AA je největším jihoafrickým motoklubem a poskytuje pomoc i turistům. Horká linka na motoklub je: (011) 799 1000.

Průvodce a mapy


Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Johannesburg
Johannesburg
135 Kč
Pretoria
Pretoria
135 Kč
Proč nakupovat právě u nás?
  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu

Oddělení prodeje:

Nevíte co přesně hledáte?Spolupráce | Obchodní podmínky | Kontakt
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i dřevěné podlahy a tapety na zeď.

Odkazy
odkazy