Jihoafrická republika


jihoafrická republika
Navigace - Jihoafrická republika
Dovolená Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika  

      --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
      Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      -->Osobní bezpečnost

Jihoafrická republika - Osobní bezpečnost

Je dobré nepřehlížet otázku bezpečnosti. Jsou zde místa, kde pobyt může být velmi riskantní a jsou zde místa, která jsou absolutně bezpečná. Musíte se chovat jako v každém jiném velkoměstě na světě. Nenechávejte nikdy zavazadla stát samotná před hotelem nebo v lobby. Cenné věci si vždy ukládejte do trezorů. Počet násilných trestních činů je v jihoafrických městech i přes snahu o jejich potírání velmi vysoký, obzvláště v Johannesburgu. Snažte se nevycházet sami a především ne po setmění. Vyhýbejte se tmavým a odlehlým ulicím. Nesnažte se riskovat tím, že budete chtít navštívit černošský township nebo chudinskou čtvrť z pouhé zvědavosti. Nemuseli byste se totiž už vrátit .Nevystavujte na odiv své šperky, drahé videokamery nebo fotoaparáty. Nezastavujte stopařům a vyhýbejte se také jízdám v noci, hlavně v neznámých oblastech.Pokud řídíte v noci, mějte vždy zavřená okénka a zamknuté dveře, pokud jedete přes město. Snažte se také minimálně používat metro k přepravě po městě, použijte raději taxi. Užitečný může být mobilní telefon, který si můžete pronajmout. Jihoafrická policie je vstřícná a na ochranu turistů byla zřízena turistická policie. U většiny bankomatů stojí ochranka, ale pokud tam není, dávejte veliký pozor. Dávejte si také pozor na velké tlupy žebrajících dětí, většinou to jsou velmi šikovní kapsáři. Pokud již budete přepadeni dejte bez dohadování zlodějům vše co chtějí, bývají totiž velmi často ozbrojeni a použití zbraně pro ně není žádným problémem. Jestliže se Vám přece jen přihodí nějaká ta nepříjemnost kontaktujte českou ambasádu v Pretorii, kde jsou připraveni a velice ochcotně Vám s čímkoliv pomohou.
Pokud podnikáte výlety do buší a rezervací, musíte být velice důslední a ukáznění a pokud budete poslouchat svého průvodce mělo by být riziko poranění nebo napadení zvěří minimální.

Průvodce a mapy


Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Johannesburg
Johannesburg
135 Kč
Pretoria
Pretoria
135 Kč
Proč nakupovat právě u nás?
  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu

Oddělení prodeje:

Nevíte co přesně hledáte?Spolupráce | Obchodní podmínky | Kontakt
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i dřevěné podlahy a tapety na zeď.

Odkazy
odkazy