Jihoafrická republika


jihoafrická republika
Navigace - Jihoafrická republika
Dovolená Jihoafrická republika Recenze hotelů Jihoafrická republika
Last minute Jihoafrická republika Hotely a ubytování Jihoafrická republika
Víza Jihoafrická republika Fotogalerie Jihoafrická republika
Mapy a průvodce Jihoafrická republika  

      --> Kdo tu žije? - o lidech

      Náboženství
      -->Národnosti
      Další zajímavosti
      Sociální uspořádání

Jihoafrická republika - Národnosti

Domorodý krojV roce 1989 přestaly postupně platit základní rasové zákony, které dělily obyvatelstvo do čtyř rasových skupin – bílí, černí, Indové a míšenci a zakazovaly smíšená manželství. Podle nich byli černí Afričané v tzv. bílých oblastech považováni za cizince. Bělošské obyvatelstvo se skládá ze dvou složek – Afrikánců a anglicky hovořících Jihoafričanů. Předkové afrikánské (búrské) složky pocházejí především z Holandska a Francie. Zejména tito búrští osídlenci utlačovali národy, které původně žily na území Jihoafrické republiky. Anglicky hovořící Jihoafričané přicházeli do jižní Afriky na přelomu 18. a 19. století a jednalo se především o Angličany. Původních obyvatel Sanů (křováků) a Khóinů zbývá již velmi málo. Další etnickou skupinou jsou černoši mezi které patří Zulové, Xhosové a Sothové a tito obyvatelé tvoří více než 3/4 obyvatel země. Významné zastoupení v Jihoafrické republice mají také míšenci, Indové, židé a Číňani. Z celkové populace 41 milionů obyvatel je 32 milionů černých, 5 milionů bílých a zbytek patří ostatním národům.
Etnické složení: černoši 76% (skupiny Zulu 27,5%, Xhosa 12,5%, Severní Sotho 11%, Jižní Sotho 8,5%, Tswana 6%, Tsonga 5%, Swazi 4%, dále pak Ndbele, Lobedu, Venda), běloši 13%, míšenci 8,5%, Asiaté 2,5%.

Průvodce a mapy


Johannesburg...
Johannesburg 1:15 000
134 Kč
Johannesburg
Johannesburg
135 Kč
Pretoria
Pretoria
135 Kč
Proč nakupovat právě u nás?
  • Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • Najdeme vám tu nejlepší cenu

Oddělení prodeje:

Nevíte co přesně hledáte?Spolupráce | Obchodní podmínky | Kontakt
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i dřevěné podlahy a tapety na zeď.

Odkazy
odkazy